دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
جدید
خانه » اخبار » مصاحبه با نفرات برتر کنکور

مصاحبه با نفرات برتر کنکور

مصاحبه با نفرات برتر کنکور مصاحبه با نفرات برتر کنکور

 

 

بوئین نیوز: نفرات برتر کنکور ۹۳ که از بین یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ نفر متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۹۳ معرفی شده‌اند علاقمند به ادمه تحصیل در دانشگاه های تهران هستند.

به گزارش بوئین نیوز به نقل از خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، اسامی نفرات برتر کنکور سراسری کشور در سال ۱۳۹۳ اعلام شد، داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۳ برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و بین الملل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، همچنین برای کد رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی با هم به رقابت کردند.

یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۲۲ نفر متقاضی ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۹۳ شدند که از این تعداد ۶۰۸ هزار و ۸۵۲ نفر معادل ۵۹٫۰۴ درصد داوطلبان زن و ۴۲۲ هزار و ۴۷۰ نفر معادل ۴۰٫۹۶ درصد داوطلبان مرد هستند.

آمار ثبت نام کنندگان به تفکیک گروه های آزمایشی شامل ۲۲۲ هزار و ۵۰۷ نفر در گروه علوم ریاضی و فنی، ۵۲۲ هزار و ۸۳۳ نفر در گروه علوم تجربی، ۲۶۳ هزار و ۷۲ نفر در گروه علوم انسانی، ۱۳ هزار و ۷۲۷ نفر در گروه هنر و ۹ هزار و ۱۸۳ نفر در گروه زبان های خارجی بود.

رتبه دوم کنکور تجربی: روزانه ۸ تا ۱۰ ساعت درس می‌خواندم

رتبه دوم کنکور تجربی با بیان “در هیچ کلاس موسسه آموزشی ثبت‌نام نکردم” گفت: روزانه ۸ تا ۱۰ ساعت درس می‌خواندم.

آناهیتا نجفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان “موفقیتم را مدیون پدر و مادر و توکل به خداوند متعال هستم” اظهار کرد: کنکور یک آزمایش علمی است.

وی با یادآوری اینکه برنامه‌ریزی پیش‌شرط موفقیت در کنکور است، افزود: در یک سال گذشته تمام برنامه‌های زندگی‌ام معطوف کنکور ۹۳ بود.

دارنده رتبه دوم کنکور تجربی، با تأکید بر اینکه توکل به خداوند متعال رمز موفقیت‌ها است، گفت: پدر و مادرم پزشک هستند و همراه همیشگی‌ام بوده‌اند.

نجفی با تصریح بر “در هیچ کلاس موسسه آموزشی ثبت‌نام نکردم” افزود: در سال دوم و سوم دبیرستان برای المپیاد درس می‌خواندم و توانستم رتبه دوم المپیاد شیمی را کسب کنم.

وی با اظهار “پدر و مادرم فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند” خاطرنشان کرد: پدرم فوق‌تخصص خون و سرطان و مادرم فوق‌تخصص گوش و حلق و بینی است و من هم پزشکی دانشگاه تهران را انتخاب می‌کنم.

این دارنده رتبه دوم کنکور تجربی گفت: روزانه هشت تا ۱۰ ساعت مطالعه می‌کردم و فقط در آزمون‌های مؤسسات آموزشی شرکت می‌کردم.

وی با اعلام “خدمت به مردم مهمترین هدف از زندگی‌ام است” تصریح کرد: پزشکی عشق به انسان‌هاست و در این رشته با توجه به علاقه‌ام ادامه تحصیل می‌دهم.

رتبه هشتم کنکور تجربی: ۱۴ تا ۱۶ ساعت در روز درس خواندم/از لطف خداوند ممنونم

رتبه هشتم کنکور تجربی با بیان اینکه ۱۴ تا ۱۶ ساعت در هر روز درس خواندم و از لطف خدا به خوبی استفاده کردم, گفت: بیشتر رتبه دو رقمی را در سر می پروراندم.

در ادامه گفت‌و‌گوی اختصاصی تسنیم با فراست رجبی نیاسانی را با هم می‌خوانیم:

خودتان را معرفی کنید؟

فراست رجبی نیاسانی متولد ۱۳۷۵هستم ساکن رحیم آباد رودسر و در مدرسه تیزهوشان لنگرود تحصیل می کردم که توانستم با امید خداوند متعال در کنکور ۹۳سراسری رتبه هشتم کشوری را در رشته تجربی کسب کنم.

از چه سالی وارد مدرسه تیزهوشان لنگرود شدید؟

بنده از سال ۱۳۸۹ یعنی سال اول دبیرستان طی قبولی در ازمون دومرحله ای مشغول به تحصیل در مدرسه تیزهوشان شدم، در سال ۱۳۸۹ اولین و اخرین سالی بود که آزمون به صورت دو مرحله ای انجام می شد و از رحیم اباد ۱۹ نفر شرکت کرده بودند که بنده به همراه ۴ نفر دیگر توانستیم به مرحله دوم برسیم و در نهایت نیز به عنوان نفر اول در ازمون ، وارد مدرسه تیزهوشان لنگرود شوم.

عامل موفقیت خود را در چه می‌بینید؟

لطف و کرم خداوند بود که شامل حال بنده هم شد و در کنار آن پشتکار و اراده خودم بود که کارهای جانبی را کنار گذاشتم و درس و پیشرفت برای آینده و کمک و خدمت برای کشور را در اولویت کارهای خودم قرار دادم.

خانواده چه نقشی در موفقیت شما داشتند؟

خانواده من مهمترین نقش را داشتند چرا که اگر همکاری و ایجاد شرایط لازم برای من وجود نداشت شاید نمی توانستم به در کنکور موفق باشم ، پدر و مادر عزیزم با فراهم کردن آسایش در منزل و تامین نیازهای بنده مهمترین نقش را در موفقیت بنده داشتند.

خانواده ام تمام تلاش خود را برای من انجام دادند تا ترس از کنکور و امتحانات نداشته باشم و در این راه هم به خوبی موفق بودند و امیدوارم بتوانم تلاش های آنان را جبران کنم.

چند ساعت در روز را درس‌ می‌خواندی؟

در سال آخر به طورمیانگین ۱۴ تا ۱۶ ساعت در هر روز درس خواندم در سال های گذشته نیز برنامه منظمی برای مطالعه در شبانه روز داشتم.

چه کسی بیشترین تأثیر را در موفقیت شما در کنکور داشت؟

همیشه در موفقیت ها وجود خدا بیشتر احساس می شود و من هم نیز از این لطف خدا ان شاالله به خوبی استفاده کردم ولی خانواده و معلمان بنده در پیمودن این راه نقش موثری داشتند که هر کدام دلسوزانه برایم قدم برداشتند تا بتوانم به موفقیتی برسم.

اوقات فراغت هم داشتی یا فقط درس می‌خواندی؟

وقتی برای اوقات فراغت هم در نظر گرفته بودم و برخی اوقات با دوستان به فوتبال می رفتیم و بقیه را برای درس تنظیم می کردم.

چه رشته‌ای را انتخاب می کنی؟

پزشکی دانشگاه تهران, ولی فعلا بر روی درس در سال های آینده فکر می کنم تا بتوانم نمرات و معدل حد نصاب را کسب کنم.

برنامه‌ات برای آینده چیست؟

من از این به بعد تلاش خود را بیشتر می کنم تا بتوانم به رتبه های بهتری برسم و دعا می کنم خداوند نیز مثل گذشته کمک حال من باشد.

از کلاس‌های تقویتی یا آموزشی کنکور هم استفاده کردی؟

در آزمون های آزمایشی موسسات که به صورت هفته ای برگزار می شد شرکت می کردم و در ان آزمون ها رتبه های بین ۱۰ تا ۳۰ را کسب کرده بودم

انتظار کسب چنین رتبه ای را داشتی ؟

با توجه به شرکت در آزمون های مراکز آموزشی ، انتظار قبولی را داشتم ولی بیشتر رتبه دو رقمی را در سر می پروراندم و رتبه تک رقمی کمتر به نظرم می آمد.

چه سفارشی به هم سالان خودت داری ؟

راه های انحرافی نتیجه ای ندارد و به جامعه و خانواده و البته خود فرد آسیب های فراوان می رساند و این کارها مشغولیت کاذب را به همراه دارند، آرزو می کنم با توکل به خداوند راه راست را سرلوحه خود قرار دهند.

پدر و مادر فراست مهمترین عامل موفقیت پسرشان را پشتکار او می‌دانند.

پدر وی دبیر ریاضی در مقطع دبیرستان بود که بازنشسته شده است و مادرش نیز نقش تربیت فرزندان را داشت.

آقای رجبی چه احساسی دارید؟

خوب طبعتا خوشحالم و خوشحالی هم قابل وصف نیست .

عامل موفقیت پسرتان را در چه می‌بینید؟

چون من دبیر ریاضی بودم سال سوم راهنمایی معبم فراست هم بودم و در کلاس سوالاتی بالاتر از سطح خود را می پرسید و از قبل هم استعداد خوبی داشت .

انتظار چنین رتبه‌ای را داشتید؟

انتظار قبولی داشتم ولی اینکه تک رقمی شود خیر

نقش خودتان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

وظیفه پدر و مادر این است که شرایط را برای فرزندانش فراهم کند و ما هم به همین‌منظور تا جیی که توانستیم تلاش خودمان را برای فرزندان خود انجام دادیم.

چه آرزویی برای آینده‌ فراست دارید؟

پیشرفت بیشتر در آینده آرزوی من است

خانم رجبی انتظار چنین رتبه‌ای را داشتید ؟

بله ، یک شب قبل از کنکور خواب دیدم که خبر قبولی پسرم در کنکور را برایم اوردند و من بین مردم شیرینی پخس می کردم و قبولی پسرم برای من حتمی بود.

انتظار شما از پسرتان چیست ؟

همان طور که تاکنون تلاش کرده است به راه خود ادامه دهد تا بتواند در اینده به خلق خدا و همنوع خود کمک رسانی کند و در این راه هم بیشتر از همیشه کمکش می کنیم.

 

درباره‌ دکتر فرزانه

دکترای زیست شناسی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*