جمعه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
جدید
خانه » ۱۳۹۳ » دی

بایگانی ماهانه: دی ۱۳۹۳

عینکی که خستگی کاربر را درک می‌کند

اخبار علمی – عینکی که خستگی کاربر را درک می‌کند یک شرکت ژاپنی به نام Jins عینک هوشمندی ارائه داده که با نظارت بر حرکات چشم، سطوح خستگی فیزیکی و روانی کاربر را تعیین می‌کند.  عینک Meme بر سلامتی فرد نظارت کرده و به دلیل نظارت بر وی توسط حسگرهایش و هنگام نشستنش، می‌تواند شیوه نشستن او را ارتقا دهد. ... ادامه مطلب »

اخبار علمی – اندازه انگشت دست راست، شاخص باروری مردان!

ایج نشان داد که نسبت انگشت اشاره و حلقه به طور معکوس سهم حجم بیضه یک مرد بالغ را تعیین می‌کند، به این معنا که داشتن انگشت حلقه کشیده‌تر با داشتن بیضه بزرگ‌تر در ارتباط است و بر عکس. . اگر مرد هستید انگشتانتان بیشتر از آنچه فکر می‌کنید حرف برای گفتن دارند! محققان می‌گویند اندازه انگشت دست راست مردان ... ادامه مطلب »

بهداشت در‌ صحیفه سجادیه

بهداشت در‌ صحیفه سجادیه جایگاه ویژه ای‌ دارد ‌و‌ مقاله حاضر به‌ تبیین ابعاد ‌و‌ مؤلفه های ان‌ می‌ پردازد. مفهوم بهداشت در‌ بادی امر بازشناسی شده ‌و‌ ابعاد جسمانی ‌و‌ اجتماعی ‌و‌ روانی ان‌ شرح می‌ گردد ‌و‌ سپس بعد روحانی ان‌ ‌و‌ آنگاه مفهوم بهداشت وحدانی توضیح داده می‌ شود. آنگاه مفاهیم بهداشتی در‌ صحیفه سجادیه با‌ تکیه ... ادامه مطلب »

دستیابی به حیات ابدی با نسخه‌برداری از مغز در رایانه!

استفن هاوکینگ، فیزیکدان بریتانیایی از امکان ابدی شدن حیات با نگهداری از مغز در خارج از بدن انسان سخن گفته است. به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، هاوکینگ در افتتاحیه یک فیلم مستند جدید در مورد زندگی خود گفت که این اندام مانند یک برنامه بوده که می‌تواند در رایانه نسخه‌برداری شود. وی اظهار کرد: من فکر می‌کنم ذهن ... ادامه مطلب »

تنبلی چشم ایرانیان کاهش یافت+انتقادها و توصیه‌ها

خبرگزاری تسنیم: رئیس سمینار دو روزه اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی ایران بر لزوم معاینه سالیانه چشم افراد دارای سن بیش از ۵۵ سال برای تشخیص دیابت تاکید کرد و گفت: تنبلی چشم ایرانیان که در دو دهه گذشته در حدود ۵ درصد بود به کمتر از نیم درصد رسیده است. به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، محمدرضا زرین اظهار داشت: افراد ... ادامه مطلب »

آشنایی با چند کتاب

خاطره ناشر آثار شادروان مرتضی احمدی؛ هر چه می‌نوشت دلنشین بود نویسندگان و مولفان > همشهری آنلاین: امیر حسین زادگان، مدیر انتشارات ققنوس و ناشر عمده آثار استاد شادروان، مرتضی احمدی در یادداشتی به نقل خاطراتی از او پرداخته است. ٣٠ نویسنده و تصویرگر درجشن امضا یازدهمین فهرست لاکپشت پرنده نشست > همشهری آنلاین: یازدهمین جشن امضای فهرست لاک‌پشت پرنده ... ادامه مطلب »

۴۰ درصد کودکان خیابانی مبتلا به ایدز هستند

عامل انتقال سه چهارم ویروس HIV در سطح جهان به دلیل رابطه جنسی پر خطر است. موسس یک انجمن حمایت و یاری آسیب دیدگان اجتماعی با بیان اینکه ۳۷ درصد مراجعان به این انجمن بدلیل رفتارهای پرخطر از احتمال ابتلا به HIV نگران هستند، گفت: عامل انتقال سه چهارم ویروس HIV در سطح جهان به دلیل رابطه جنسی پر خطر ... ادامه مطلب »

سیگار و تغذیه ناسالم بزرگترین علت ابتلا به سرطان

تهران – ایرنا – جدیدترین آمار از مرکز تحقیقات سرطان انگلیس نشان می دهد که سیگار کشیدن بزرگترین علت خطر ابتلا به سرطان است و پس از آن تغذیه ناسالم قرار می گیرد. به گزارش ایرنا از منایع خبری ، کارشناسان می گویند که یک سبک زندگی سالم تر می تواند از هر ۱۰ مورد ابتلا به بیماری سرطان مانع ... ادامه مطلب »

یافته‌های جدید محققان درباره رشد مو

محققان اسپانیایی به صورت تصادفی دریافتند، مهار قدرت گلبول‌های سفید خون به تقویت رشد موها کمک کرده و می‌تواند به عنوان روشی بالقوه برای درمان طاسی مورد استفاده قرار گیرد.   محققان مرکز تحقیقات ملی سرطان در مادرید، هنگام آزمایش داروهای ضد التهابی بر روی موش‌ها بطور اتفاقی متوجه شدند که خز اضافی بر روی بدن حیوان رشد پیدا کرده ... ادامه مطلب »

مغز و نخاع

مغز و نخاع   در ماهیهای اولیه و دوزیستان، نخاع و مغز در یک راستا قرار دارند. ولی در سایر مهره‌داران بویژه در پستانداران بین مغز و نخاع یک خمیدگی پدید آمده‌است که در پستانداران عالی به ۹۰ درجه می‌رسد. این خمیدگی ناشی از حجم زیاد نیمکره‌های مخ است. حجم مغز بویژه نیم‌کره‌های مخ در مهره‌داران اولیه رشد اندکی دارد. ... ادامه مطلب »