دوشنبه , ۱ مرداد ۱۳۹۷
جدید

آگار

میوه و سبزیجات

پژوهشگران آلمانی در تحقیقات خود کشف کردند که مصرف روزانه ۴۰۰ گرم میوه و سبزیجات به شدت بر توانایی شناختی و تقویت هوش کمک می کند.   محققان موسسه شیمی زیستی و بیولوژی مولکولی دانشگاه «هنریش – هین» در دوسلدورف با بررسی حدود ۲۰۰ فرد بین ۴۵ تا ۱۰۲ سال نشان دادند افرادی که به طور متوسط ۴۰۰ گرم میوه ... ادامه مطلب »

داستان بافتهای گیاهی

 از وبلاگ یکی از دبیران زیست خوش ذوق چند تا برادر با هم درد دل می کردند:  اسم یکی” اپیدرم” بود که بهش روپوست هم می گفتند. دوستانش او را مسخره می کردند زیرا هیچ رنگی نداشت و سفید بود. اپیدرم گفت: بچه ها من کت کوتینی دارم ومحافظ شما هستم از سرما، گرما و دشمنان. موهای کرک مانندم باعث ... ادامه مطلب »

چای سبز و فوائد آن

چاى سبز و عصاره آن باعث افزایش سوخت کالرى و چربى هاى ذخیره شده بدن و در نتیجه باعث کاهش وزن مى شود. تحقیقات پیشین بر روى حیوانات نشان داده که عصاره چاى سبز باعث افزایش فرآیند «ترموجنسیز» مى شود. این فرایند … چاى سبز و عصاره آن باعث افزایش سوخت کالرى و چربى هاى ذخیره شده بدن و در ... ادامه مطلب »

ذرت رنگین کمانی

ذرت رنگین کمانی این ذرت ها توسط یک کشاورز بومی آمریکایی پرورش داده شده که متوجه شد هر از چند گاهی، یک چوب بلال، با علامتی از رنگ های غیر معمول درخشان رشد می کنند. کارل بارنز سال ها عمر خود را صرف توسعه این نوع ذرت کرده و و راز آن را تا قبل از مرگش حفظ کرده است. ... ادامه مطلب »

طرز تهیه آگار  

    آگار ماده ای ژلاتینی است که حاوی پلی ساکارید های بدون شاخه است و از دیواره سلولی بعضی از جلبک های قرمز و جلبک های دریائی(seaweed)بدست می آید.آگار در محیط های کشت میکروبی و به عنوان یک ملین ودر بستنی سازی مورد استفاده قرار می گیرد.آگار یک پلیمر از مونومر های گالاکتوز می باشد و این پلیمر به ... ادامه مطلب »

هوش در گیاهان

یکی از تفاوت‌‌های آشکار میان جانوران و خویشاوندان سبز رنگ دورمان، یعنی گیاهان، میزان جنبش و جا به‌ جایی ماست. ما پذیرفته‌ایم که هوش را از روی کارها بسنجیم، زیرا کارهایی که انجام می‌دهیم نشان می‌دهند که در مغز ما چه می‌گذرد. بنابراین، چون گیاهان خاموش و بی ‌جنبش به چشم می‌آیند و در یک جا ریشه دوانده‌‌اند، زیاد تیز ... ادامه مطلب »

نور خورشید

نوری که از خورشید به زمین می رسد از سه جزء اساسی تشکیل می گردد . ۱-   امواج مرئی که حدود ۵۰% از نور خورشید را تشکیل داده و باعث قابل رؤیت شدن اجسام می شود . ۲-  امواج « زیر قرمز » که حدود ۴۰% از نور خورشید را تشکیل داده و باعث انتقال حرارت خورشید به زمین می ... ادامه مطلب »