جمعه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
جدید
خانه » زنگ تفریح

زنگ تفریح

از کجا بفهمیم احساس مان عشق است یا نه؟

    شاید گاهی در مورد احساساتی که نسبت به یک فرد خاص دارید دچار تردید شوید و ندانید که آیا واقعا عاشق شده‌اید یا نه؟! عشق چیزی فراتر از یک حس خوشایند صرف و رضایت نسبت به حضور فرد است. مطالعه روی زوج‌های موفق، اثبات کرده که ثبات یک رابطه و موفقیت آن، به سرمایه‌گذاری و تعهد دو‌جانبه نیاز ... ادامه مطلب »

انیشتین فراموشکار…

 اینشتین از پرینستون با قطار در سفر بود که مسئول کنترل بلیط به کوپه او آمد. وقتی او به اینشتین رسید ، انیشتین بدنبال بلیط جیب جلیقه اشرا جستجو کرد ولی نتوانست آنرا پیدا کند. سپس در جیب شلوار خود جستجو کرد ولی باز هم بلیط را پیدا نکرد. سپس در کیف خود را نگاه کرد ولی بازهم نتوانست آنرا ... ادامه مطلب »

میوه و سبزیجات

پژوهشگران آلمانی در تحقیقات خود کشف کردند که مصرف روزانه ۴۰۰ گرم میوه و سبزیجات به شدت بر توانایی شناختی و تقویت هوش کمک می کند.   محققان موسسه شیمی زیستی و بیولوژی مولکولی دانشگاه «هنریش – هین» در دوسلدورف با بررسی حدود ۲۰۰ فرد بین ۴۵ تا ۱۰۲ سال نشان دادند افرادی که به طور متوسط ۴۰۰ گرم میوه ... ادامه مطلب »

وصیت نامه لویی پاستور

در هر حرفه و شغلی که هستید نه اجازه دهید که به بدبینی های بی حاصل آلوده شوید و نه بگذارید که بعضی لحظات تاسف بار که برای هر ملتی پیش می آید شما را به یاس و نا امیدی بکشاند. در آرامش حاکم بر آزمایشگاه ها و کتابخانه هایتان زندگی کنید. نخست از خود بپرسید: من برای یادگیری خود ... ادامه مطلب »

عجیب و غریب ترین گوشی ۲۰۱۵ با ظاهری دایره ای رونمایی شد ….

این گوشی عجیب و جالب احتمالا قابل رقابت با محصولاتی چون آیفون، نکسوس و گلکسی نخواهد بود و انتظار نمی‌رود Monohm بتواند فروش میلیونی داشته باشد اما احتمالا افراد زیادی دوست دارند که یکی از این گوشی ها را داشته باشند چرا که افرادی که آن را به دست گرفته‌‌اند می‌گوید استفاده از آن جذاب و جالب است شاید با ... ادامه مطلب »

جراح ایتالیایی: می توانم کله آدم پیوند بزنم!

یک جراح اعصاب ایتالیایی، مدعی شده که راهی برای انجام عمل جراحی پیوند کل سر به یک بدن جدید کشف کرده است. “سرگیو کاناورو” ایتالیایی اعلام کرد که شیوه ای را کشف کرده که می تواند تا سال ۲۰۱۷ یک سر جدا شده، فرضا از فردی که بواسطه بیماری لاعلاج در حال مرگ است را به بدن یک بیمار مرگ ... ادامه مطلب »

بهداشت در‌ صحیفه سجادیه

بهداشت در‌ صحیفه سجادیه جایگاه ویژه ای‌ دارد ‌و‌ مقاله حاضر به‌ تبیین ابعاد ‌و‌ مؤلفه های ان‌ می‌ پردازد. مفهوم بهداشت در‌ بادی امر بازشناسی شده ‌و‌ ابعاد جسمانی ‌و‌ اجتماعی ‌و‌ روانی ان‌ شرح می‌ گردد ‌و‌ سپس بعد روحانی ان‌ ‌و‌ آنگاه مفهوم بهداشت وحدانی توضیح داده می‌ شود. آنگاه مفاهیم بهداشتی در‌ صحیفه سجادیه با‌ تکیه ... ادامه مطلب »

آشنایی با چند کتاب

خاطره ناشر آثار شادروان مرتضی احمدی؛ هر چه می‌نوشت دلنشین بود نویسندگان و مولفان > همشهری آنلاین: امیر حسین زادگان، مدیر انتشارات ققنوس و ناشر عمده آثار استاد شادروان، مرتضی احمدی در یادداشتی به نقل خاطراتی از او پرداخته است. ٣٠ نویسنده و تصویرگر درجشن امضا یازدهمین فهرست لاکپشت پرنده نشست > همشهری آنلاین: یازدهمین جشن امضای فهرست لاک‌پشت پرنده ... ادامه مطلب »

شادترین داستان کوتاه

روزی مردی به دختری گفت: با من ازدواج می کنی؟ دختر گفت نه… و آن مرد یک عمر به خوبی و خوشی زندگی کرد! *** حیف نون می ره پیش دکتر متخصص. می بینه ویزیتش بیست هزار تومان شده! به دکتر می گه: اگه تخفیف می دی، بگم کجام درد می کنه. و گر نه خودت بگرد پیداش کن! *** ... ادامه مطلب »

چرا نام علی علیه السلام به صراحت در قرآن نیامده

تفکر مکتب خلفا :اگر على (ع) جانشین بلافصل پیامبر اسلام (ص) است ، پس چرا نام آن حضرت صریحاً در قرآن مجید نیامده، تا این همه بحث ها و اختلافات مطرح نشود؟ تفکر مکتب اهل البیت : روش آموزشی قرآن بیان کلیات و اصول عمومی است، تشریح مصادیق و جزئیات غالباً بر عهده پیامبر گرامی(ص) می‌باشد.شخصى به نام ابى بصیر ... ادامه مطلب »